Robot Franka Emika z kamerą
Opis produktu
Franka Emika Robot Arm (często znany pod nazwą Panda) to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie robotów współpracujących na świecie. To, co wyróżnia go na tle konkurencji, to aż 7 osi (o jedną więcej niż w standardowych robotach) oraz zintegrowane sensory momentu siły w każdym złączu . Dzięki temu robot posiada niemal „ludzkie” wyczucie dotyku, co pozwala mu na wykonywanie zadań wymagających ogromnej delikatności, takich jak montaż drobnej elektroniki czy precyzyjne wkładanie komponentów.
Dane techniczne
| Parametr | Specyfikacja |
| Model | Franka Emika Robot Arm |
| Rok produkcji | 2020 |
| Liczba osi | 7 (konstrukcja redundantna) |
| Udźwig (Payload) | 3 kg |
| Zasięg (Reach) | 855 mm |
| Powtarzalność | ± 0 , 1 mm |
| Masa manipulatora | 18 kg |
| Stopień ochrony | IP30 |
Kluczowe cechy i wyposażenie
Sensoryka: Unikalny system sensorów momentu siły we wszystkich 7 osiach umożliwia bezpieczną interakcję z ludźmi oraz pracę w trybie kontroli siły (compliant control).
System wizyjny: Dołączona kamera pozwala na realizację zadań typu Vision-Guided Robotics (rozpoznawanie obiektów, pozycjonowanie na podstawie obrazu).
Konstrukcja: 7-osiowa budowa (tzw. redundantna) pozwala robotowi na omijanie przeszkód w sposób niemożliwy dla robotów 6-osiowych – ramię może zmienić swoją konfigurację bez przesuwania narzędzia.
Przeznaczenie: Idealny do laboratoriów badawczych, precyzyjnego montażu, testowania przycisków/ekranów oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka czułość na opór mechaniczny.
